Obawy kobiet przed treningiem siłowym

Wiele kobiet czuje niechęć do treningu siłowego, zwykle wybierają grupowe zajęcia fitness, trening funkcjonalny lub przychodzą na siłownię i godzinami robią cardio. Trening siłowy jest przeznaczony także dla kobiet i przynosi szybkie efekty w kształtowaniu sylwetki.

ćwiczenie na triceps 
www.facebook.com/difit.diana

ćwiczenie na triceps
www.facebook.com/difit.diana (www.facebook.com/iraePhoto)

Zacznijmy od zadania sobie pytania: dlaczego kobiety unikają treningu siłowego.

Pierwsza myśl: kolokwialnie mówiąc "trening siłowy zrobi z nas faceta".
Często widzimy zdjęcia bardzo umięśnionych kobiet, kulturystek — ich widok jest dla nas mało kobiecy, dlatego w naszej głowie pojawia się myśl- "ja nie chce tak wyglądać". Nie będziemy!!! , te kobiety nie są zbudowane "naturalnie". System hormonalny kobiet, nie jest stworzony do rozrostu mięśni tak jak u mężczyzn. Prosty przykład:

Testosteron normy:
u kobiet: od 0,7 do 3,0 nmol/l
u: mężczyzny od 10 do 28 nmol/l

Jak widać przeciętny mężczyzna o niskim poziomie testosteronu ma go i tak ponad 3 razy więcej niż górna granica dla kobiet. A to jeden z najważniejszych hormonów potrzebnych do rozwoju mięśni.

Druga myśl: nie pójdę na wolne ciężary, bo tak chodzą sami mężczyźni, a ja się ich wstydzę. Faktycznie większość ćwiczących na wolnych ciężarach to mężczyźni. Jednak częściej patrzą się na swoje muskuły w lustrach niż na nas.

PRZECZYTAJ TAKŻE


Trzecia myśl: pójdę na wolne ciężary i będą się na mnie patrzyli, że ćwiczę hantelkami 1–2 kg. Znów wkrada się uczucie wstydu. Więc pomyśl, każdy z ćwiczących kiedyś zaczynał. Doszedł do wyższego poziomu dzięki systematycznej pracy. Poza tym jesteś kobietą, tzw. słabsza płeć i masz mniej siły, dlatego rób swoje i nie porównuj się do innych. Jeśli po pewnym czasie sięgniesz po większy ciężar, to będzie Twój sukces i motywacja do dalszej pracy.

Po czwarte: nie umiem ćwiczyć. Obecnie jest wielu trenerów personalnych, dzięki ich pomocy szybko opanujesz technikę prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

  1. Zaletą treningu siłowego są bardzo szybkie efekty, szybsze niż podczas zajęć fitness.
  2. W czasie treningu możemy skupić się na najbardziej uporczywej partii ciała.
  3. Trening siłowy umożliwia modelowanie sylwetki, wyrównując jej proporcje.
  4. Łatwiej pracować nad jedną partią np. wiele kobiet chce mieć jędrne pośladki
  5. Trening siłowy ujędrnia skórę

Zobacz również: Zapomnij o nudzie na fitnessie - ćwicz bokwę

Jak zacząć?:

  • zwrócić się do trenera personalnego o pomoc jeśli mamy problemy z techniką
  • słuchawki na uszy z ulubioną muzyką do treningu
  • "klapki na oczy"- rób swoje i nie patrz na innych

Z czasem nasz wstyd minie, a motywacja będzie rosła wraz z pojawieniem się pierwszych efektów.

Polecam trening siłowy kobietom, jako dodatek lub alternatywa do innych aktywności sportowych.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

American swing na wzmocnienie mięśni i utratę zbędnych kilogramów Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Polki, których zdjęcia oglądają tysiące osób 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Najlepsze ćwiczenia na każdą partię ciała Tabata trening, czyli szybkie odchudzanie dla zapracowanych Izotonik, hipertonik, hipotonik. Różnice pomiędzy napojami dla sportowców 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Trening w parze - zalety Tabata - szybki sposób na pozbycie się cellulitu Co stanie się z twoim ciałem, gdy na pewien czas zrezygnujesz z ćwiczeń? Ćwiczenia dopasowane do typu osobowości Ćwiczenia wyszczuplające nogi dla kobiet Najlepsze ćwiczenia na podniesienie biustu Face fitness? Twoja cera też może być fit! 12 ZASAD TRENINGU, KTÓRE ZWIĘKSZĄ JEGO EFEKTYWNOŚĆ 5 sposobów, aby pozbyć się boczków Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Najczęstsze problemy ze skórą osób, które regularnie trenują

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmotywować się do ćwiczeń i odzyskać figurę po ciąży? Wywiad z Fit Matką Wariatką Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia Sposoby na podniesienie efektywności treningu o 500% Ab crack - definicja, jak wyrzeźbić? Najgorsze ćwiczenia na brzuch Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia 10-minutowy trening brzucha dla osób, które nienawidzą plank Tygodniowy trening Ewy Chodakowskiej — wyzwanie bikini Bezpieczne ćwiczenia przy skróconej szyjce macicy American swing na wzmocnienie mięśni i utratę zbędnych kilogramów Obwisłe ramiona u kobiet. Jak temu zaradzić? 7-minutowy trening, który naprawdę przynosi rezultaty